Strona główna

Zaplanuj wizytę

Zaplanuj wizytę

W centrum Olsztyna goście odwiedzający stolicę Warmii i Mazur odnajdą charakterystyczny budynek, którego zwieńczeniem jest srebrzyście połyskująca kopuła...

Godziny otwarcia


Planetarium jest otwarte od poniedziałku do niedzieli:
    a. na pół godziny przed pierwszym seansem;
    b. jedną godzinę od chwili rozpoczęcia ostatniego seansu.

Zastrzega się możliwość zamknięcia Planetarium w inne dni i godziny niż określone powyżej. Szczegółowe informacje dotyczące dni oraz godzin otwarcia Planetarium oraz ich zmiany podawane są do wiadomości publicznej na stronie internetowej www.planetarium.olsztyn.pl oraz w kasie Planetarium.

Jak do nas dojechać?

Wejście do budynku Olsztyńskiego Planetarium znajduje się od strony Al. J. Piłsudskiego.

Autobusem / tramwajem

Najprostszym sposobem dojechania do Olsztyńskiego Planetarium jest skorzystanie z dowolnego autobusu lub tramwaju obsługującego przystanek „Planetarium”. Dojeżdżają do niego autobusy: 106, 113, 117, 128 oraz tramwaje: 4 i 5.
W pobliżu Olsztyńskiego Planetarium znajduje się przy ul. Kościuszki przystanek: "Skwer Wakara", skąd dojście do planetarium zajmie dosłownie kilka minut. Na przystanek dojeżdżają autobusy: 105, 111; oraz tramwaje: 1, 2, 3.

Samochodem

Najbliższy ogólnodostępny parking znajduje się na Placu Solidarności, naprzeciwko budynku Planetarium (MAPA). Parking jest w strefie miejskiej, płatny.

Autokarem

Przy budynku Olsztyńskiego Planetarium znajduje się zatoczka a w niej miejsce parkingowe przeznaczone  dla autokarów. Jeśli jednak brakuje miejsca na autokar - po wysadzeniu wycieczki lub grupy należy odjechać i skorzystać z miejsc wyznaczonych. Najbliższe parkingi dla autokarów to:
ul. Piłsudskiego 69 a przy stadionie STOMIL, własność OSiR w Olsztynie;
ul. Knossały 5, przy Hotelu Wileńskim;
ul. Piłsudskiego 44, przy Hali Urania.

Bilety

Bilety wstępu na seans do Planetarium są dostępne:

a. w kasie Planetarium z możliwością zakupu biletów w przedsprzedaży dla grup zorganizowanych i osób indywidualnych. Kasa Planetarium jest czynna na pół godziny przed rozpoczęciem seansu;

b. w formie rezerwacji telefonicznej, dostępnej pod numerem telefonu 89 650-04-20;

c. w formie rezerwacji online, dostępnej na stronie internetowej www.planetarium.olsztyn.pl;

d. w formie zakupu online, możliwego poprzez witrynę internetową www.planetarium.olsztyn.pl. 

Na blankietach biletów wskazana jest data i godzina seansu oraz numer miejsca. 
Prosimy się nie spóźniać. Do sali projekcyjnej należy udać się 5 minut przed rozpoczęciem seansu. Po rozpoczęciu seansu nie ma możliwości wejścia na salę projekcyjną.
Prosimy o nie wnoszenie do sali projekcyjnej jedzenia i napojów.
Telefony komórkowe podczas seansu w sali projekcyjnej muszą być wyłączone.
Podczas seansów nie wolno fotografować, filmować oraz nagrywać.
Podczas seansów w sali projekcyjnej są wyłączone światła dlatego niewskazane jest wychodzenie w trakcie seansu. W nagłych wypadkach można wyjść z sali ale nie ma możliwości powrotu.
Planetarium dedykowane jest dla dzieci od 4. roku życia. Młodsze dzieci mogą się przestraszyć hałasu, a bodźce wizualne mogą być dla nich zbyt silne. Filmem dla najmłodszych widzów jest „Myszki i Księżyc”.

Turyści obcojęzyczni

Wszystkie filmy w planetarium mają angielską ścieżkę dźwiękową. Niektóre posiadają również ścieżkę rosyjską, niemiecką lub francuską. 
Nagranie jest dostępne na zestawach ze słuchawkami, o które trzeba poprosić w kasie przed seansem. 

Zwroty biletów

Zasady zwrotu biletów znajdują się w regulaminie planetarium pkt. XI.
Ostrzeżenie
Filmy prezentowane w planetarium dostarczają wielu bodźców wizualnych i słuchowych co może być niewskazane dla osób z niektórymi schorzeniami (np. epilepsją).

Planetarium bez barier

Olsztyńskie Planetarium dokłada wszelkich starań, aby osobom z niepełnosprawnościami zapewnić jak najlepsze warunki do korzystania z budynku i swojej oferty. Budynek wyposażony jest w windy, platformy oraz toaletę dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Sala projekcyjna znajduje się na 1. piętrze, zaś toaleta na parterze. Na sali planetarium przygotowaliśmy miejsce dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zaplanuj wizytę

Newsletter

zapisz się do newslettera