Strona główna

Mobilne planetarium

Astrolabium to historyczny instrument astronomiczny. To także nazwa edukacyjnej oferty Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego skierowanej do szkół i przedszkoli w małych miejscowościach naszego województwa, jak również do organizatorów obozów, kolonii i ośrodków wypoczynkowych. 

Mobilne planetarium

ASTROLABIUM

czyli Astronomiczne Laboratorium Mobilne jest efektywnym narzędziem służącym edukacji i popularyzacji nauki, które jest w stanie dotrzeć wszędzie, gdzie znajdą się zainteresowani wiedzą o Wszechświecie. 
ASTROLABIUM proponuje seanse w mobilnym planetarium, mieszczącym jednorazowo 20-25 widzów. Jego rozmiary pozwalają uruchomić je w niedużej,  szkolnej sali gimnastycznej, aby umożliwić niezależne od kaprysów pogody kosmiczną podróż, w którą Was zabiorą nasi edukatorzy. 
Na pokładzie ASTROLABIUM znajduje się również mobilne obserwatorium astronomiczne, wyposażone w teleskopy i inny sprzęt obserwacyjny. Jeśli dopisze pogoda przy jego pomocy możemy wspólnie odkrywać tajemnice naszego Słońca, a wieczorem badać ukształtowanie powierzchni Księżyca, oglądać planety, gromady gwiazd i odległe galaktyki. 

W sprawie rezerwacji i zamówienia Mobilnego Planetarium prosimy o kontakt:

 

Newsletter

zapisz się do newslettera