Strona główna

Zaplanuj wizytę

Obserwatorium Astronomiczne w Olsztynie zlokalizowane jest w XIX-wiecznej wieży ciśnień wznoszącej się na najwyższym wzniesieniu dawnego Olsztyna.

Zaplanuj wizytę

Godziny otwarcia


Obserwatorium jest otwarte od poniedziałku do soboty:
    a. na pół godziny przed pierwszym zwiedzaniem OA;
    b. na pół godziny przed pierwszym pokazem nocnego nieba.
Zastrzega się możliwość zamknięcia Obserwatorium w inne dni i godziny niż określone powyżej. Szczegółowe informacje dotyczące dni oraz godzin otwarcia Obserwatorium oraz ich zmiany podawane są do wiadomości publicznej na stronie internetowej www.planetarium.olsztyn.pl oraz w kasie Obserwatorium.
Zastrzega się prawo do nieudostępniania Tarasu Widokowego odwiedzającym w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Jak do nas dojechać?


Wejście do budynku Obserwatorium Astronomicznego znajduje się od strony ul. Żołnierskiej.
Autobusem
Pierwszym i najprostszym sposobem dojechania do Obserwatorium Astronomicznego jest skorzystanie z dowolnego autobusu obsługującego przystanek „Szpital Wojewódzki”. Dojeżdżają do niego autobusy: 107, 111, 116, 117, 120.
Tramwajem
W pobliżu Obserwatorium Astronomicznego znajduje się przy ul. Obiegowej przystanek tramwajowy: "Szpital Wojewódzki", skąd dojście do obserwatorium zajmie dosłownie kilka minut. Na przystanku wysiadamy z tramwajów linii 1, 2 i 3.
Samochodem
Niestety przy Obserwatorium Astronomicznym nie ma parkingu dla gości. Niewielki naziemny parking, który przygotowaliśmy dla naszych gości, znajduje się koło budynku Olsztyńskiego Planetarium . Wjazd na parking z ul. Głowackiego przy OSiR Olsztyn, ul. Głowackiego 27.
Może okazać się, że przyjeżdżając samochodem trzeba będzie zaparkować nieco dalej i w płatnej strefie. Najbliższy dostępny parking znajduje się na Placu Solidarności, naprzeciwko budynku Planetarium.
Autokarem
Obserwatorium Astronomiczne nie oferuje miejsc parkingowych dla autokarów. Najbliższy parking dla autokarów znajduje się w zatoczce przy budynku Olsztyńskiego Planetarium, wzdłuż Al. J. Piłsudskiego. Jeśli jednak brakuje miejsca na autokar - po wysadzeniu wycieczki lub grupy należy odjechać i skorzystać z miejsc wyznaczonych. Najbliższe parkingi dla autokarów to:
ul. Nowowiejskiego 11a;
ul. Piłsudskiego 69 a przy stadionie STOMIL, własność OSiR w Olsztynie;
ul. Knosały 5, przy Hotelu Wileńskim.

Bilety


Bilety wstępu do Obserwatorium są dostępne:

a. w kasie Obserwatorium z możliwością zakupu biletów w przedsprzedaży dla grup zorganizowanych i osób indywidualnych; kasa Obserwatorium czynna jest na pół godziny przed pierwszym zwiedzaniem OA oraz na pół godziny przed pierwszym pokazem nocnego nieba;

b. w formie rezerwacji telefonicznej, dostępnej pod numerem telefonu: 89 650-04-40 i 89 650-04-20;

c. w formie rezerwacji online, dostępnej na stronie internetowej www.planetarium.olsztyn.pl.

d. w formie zakupu online, możliwego poprzez witrynę internetową www.planetarium.olsztyn.pl.
Na blankietach biletów wskazana jest data i godzina wejścia do Obserwatorium. 

Zwroty biletów


Zwroty biletów są możliwe tylko w przypadku braku możliwości przeprowadzenia pokazu.
Obserwatorium bez barier
Obserwatorium Astronomiczne dokłada wszelkich starań, aby osobom z niepełnosprawnościami zapewnić jak najlepsze warunki do korzystania z budynku i swojej oferty. Budynek wyposażony jest w windę oraz toaletę dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na poszczególne piętra Obserwatorium oraz na Taras Widokowy można wjechać windą.

Zaplanuj wizytę

Newsletter

zapisz się do newslettera