Strona główna

Olsztyńska Akademia Dzieci

AKTUALNOŚCI

Zakończyliśmy działania Olsztyńskiej Akademii Dzieci w roku akademickim 2021/2022.
Zapisy na kolejny rok rozpoczną się we wrześniu 2022r.

Wszelkie pytania odnośnie Olsztyńskiej Akademii Dzieci proszę kierować na adres:

 

Regulamin Olsztyńskiej Akademii Dzieci znajduje się w linku poniżej:
Regulamin OAD

Olsztyńska Akademia Dzieci - informacje o nas

Polska Akademia Dzieci (PAD) to pierwszy na skalę międzynarodową bezpłatny uniwersytet prowadzony przez dzieci dla dzieci. Młodzi „naukowcy” w wieku od 6 do 12 lat przeprowadzają wykłady i przedstawiają własne badania naukowe dla słuchaczy w tym samym wieku. Pomysłodawcą i założycielem stowarzyszenia jest dr Agata Hofman, pracownik naukowy Uniwersytetu Gdańskiego.
Strona internetowa Polskiej Akademii Dzieci

Organizatorem Olsztyńskiej filii PAD-u o nazwie Olsztyńska Akademia Dzieci (OAD) jest Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne przy współpracy z Instytutem Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie. W pracach Akademii pomagają również życzliwi wolontariusze.
Uroczyste rozpoczęcie działalności Olsztyńskiej Akademii Dzieci i pierwsze wykłady miały miejsce 5 października 2013r. w Olsztyńskim Planetarium.
Zapisy na kolejny rok akademicki rozpoczynają się na początku września. Zaplanowane są cztery spotkania Akademii, w trakcie których młodzi wykładowcy prezentują się pozostałym studentom. Każdemu spotkaniu Akademii towarzyszą dodatkowe atrakcje, takie jak wykład „dorosłego” wykładowcy, warsztaty czy też seans filmowy.

Nasze działania na bieżąco są opisywane na facebooku Olsztyńskiej Akademii Dzieci.
Zapraszamy do odwiedzania.

 

Newsletter

zapisz się do newslettera