Strona główna

Spektakl multimedialny Pink Floyd Live! 50 lat po Ciemnej Stronie Księżyca

Godz. 17:00

Spektakl multimedialny Pink Floyd Live! 50 lat po Ciemnej Stronie Księżyca

Pink Floyd Live! 50 lat po Ciemnej Stronie Księżyca
Spektakl multimedialny pod kopułą Planetarium w Olsztynie

 

Bilety
https://www.kupbilecik.pl/szukaj/?q=Pink+Floyd+Muzyka+Live%21+-+50+lat&qw

Opis wydarzenia
●Pink Floyd nagrał mnóstwo genialnych albumów oraz „The Dark Side of the Moon”, dla którego… brakuje skali! Idealne połączenie budzącej emocje muzyki i poruszających tekstów powoduje, że można odbierać tę płytę zarówno „tylko” jako dzieło doskonałe estetycznie, jak i przesłanie do kochających i nienawidzących, walczących i pracujących, żyjących i umierających. Czyli do każdego z nas…
●24 marca 2023 r. przypada 50. rocznica brytyjskiej premiery „The Dark Side of the Moon”. Z tej okazji zespół Spare Brick zaprasza do Olsztyna na wyjątkowy weekend z „Ciemną Stroną Księżyca”. 24 oraz 25 marca pod kopułą Olsztyńskiego Planetarium zespół zaprezentuje swoją wersję płyty wszechczasów.
● gościnnie w „The Great Gig In The Sky” Ola Bieńkowska
● monolog „Mów do mnie” inspirowany „Ciemną Stroną Księżyca” w wykonaniu Macieja Mydlaka
● spektakl pod kopułą planetarium z wizualizacjami i laserami

●To będą jedyne w swoim rodzaju koncerty w miejscu wręcz stworzonym do przeżywania muzyki Pink Floyd (nieprzypadkowo londyńska prasowa premiera płyty w 1973 r. odbyła się właśnie w planetarium). Klimat zapewnią miejsce, wizualizacje i laserowa oprawa oraz polskie tłumaczenie, które pozwoli słuchaczom wejść głębiej w niepokojące przesłanie albumu.To już kolejny album Pink Floyd, który Spare Bricks wykonuje po polsku. Kilka lat temu grupa przedstawiła na wielu koncertach świetnie przyjętą polską wersję „The Wall”.
●Jednym z najbardziej znanych fragmentów płyty jest „The Great Gig in the Sky”. Przejmującą wokalizę wykona w Olsztynie gość specjalny, którym będzie Ola Bieńkowska, przez wiele lat współpracująca z The Australian Pink Floyd Show. Wzruszenia gwarantowane!
● Mocnym akcentem spektaklu będzie specjalnie przygotowany na olsztyńskie koncerty monolog w wykonaniu olsztyńskiego aktora Macieja Mydlaka, poza sceną fana muzyki Pink Floyd. Inspirowany treścią „Ciemnej Strony” tekst Roberta Zienkiewicza, autora tłumaczeń, nie pozwoli nikomu przejść obojętnie obok przesłania albumu.
● Zespół wystąpi w składzie:
- Agnieszka Szpargała – śpiew, saksofon,
- Jacek Aumüller – gitara basowa, śpiew, syntezator basowy,
- Paweł Wrocławski – gitara elektryczna,
- Adam Jęczmyk – śpiew, gitara elektryczna,
- Arkadiusz Spanier – instrumenty klawiszowe,
- Michał Witiak – perkusja.
Goście:
- Aleksandra Bieńkowska – wokaliza,
- Maciej Mydlak – monolog „Mów do mnie”.
● Autorem polskich słów jest Robert Zienkiewicz, który na swoim koncie ma tłumaczenia ponad czterystu piosenek takich klasycznych wykonawców, jak m.in. The Beatles, Bob Dylan, Queen, The Rolling Stones i oczywiście Pink Floyd.

Partnerzy
Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne
Gazeta Wyborcza Olsztyn
Telewizja Kopernik

 

Newsletter

zapisz się do newslettera