Strona główna

Podróż przez Układ Słoneczny

Seans prowadzony przez astronoma na żywo

Podróż przez Układ Słoneczny

Szanowni Państwo
Wprowadziliśmy do repertuaru planetarium dwa rodzaje pokazów prowadzonych przez astronoma na żywo. Jeden z pokazów prezentuje aktualny widok wieczornego nieba i informujące o ciekawych zjawiskach astronomicznych, drugi jest niecodzienną podróżą przez Układ Słoneczny, podczas której odwiedzamy poszczególne planety, ich księżyce i pasy asteroidów. Pokazy te cieszą się powodzeniem publiczności szczególnie w okresie zagrożenia chorobą Covid – 19, gdy nie możemy zaprosić Państwa na wieczorny pokaz nieba w Obserwatorium Astronomicznym. Po zakończeniu seansu w Planetarium zachęcamy Państwa do rozmowy z prowadzącym, wymiany opinii, uwag i zadawania pytań. Mamy nadzieję, że kameralna atmosfera sali projekcyjnej ułatwi Państwu bezpośredni kontakt z prowadzącym pokaz astronomem.  

 

Poznajemy obszar Kosmosu będący pod grawitacyjnym wpływem Słońca, przeciętnej gwiazdy stabilnie święcącej żółtym blaskiem od niemal 5 mld lat.

Poznajemy planety, najważniejsze obok Słońca, obiekty Układu Słonecznego: grupę skalnych, gazowych i lodowych światów poruszających się po eliptycznych orbitach dookoła naszej gwiazdy. Oglądamy także z bliska księżyce planet i inne drobne ciała Układu Słonecznego. Następnie odlatujemy poza nasze najbliższe sąsiedztwo, odkrywając jak daleko sięgają granice oddziaływań naszego Słońca, a w dalszej kolejności by spojrzeć na majestetyczny taniec innych gwiazd, powolny obrót Drogi Mlecznej oraz na nieskonczoność Wszechświata.

Newsletter

zapisz się do newslettera