Strona główna

Podróż przez Układ Słoneczny

Seans prowadzony przez astronoma na żywo

Podróż przez Układ Słoneczny

Wiek: 10+

Czas trwania: 45min

 

Szanowni Państwo
Wprowadziliśmy do repertuaru planetarium dwa rodzaje pokazów prowadzonych przez astronoma na żywo. Jeden z pokazów prezentuje aktualny widok wieczornego nieba i informujące o ciekawych zjawiskach astronomicznych, drugi jest niecodzienną podróżą przez Układ Słoneczny, podczas której odwiedzamy poszczególne planety, ich księżyce i pasy asteroidów. Pokazy te cieszą się powodzeniem publiczności szczególnie w okresie zagrożenia chorobą Covid – 19, gdy nie możemy zaprosić Państwa na wieczorny pokaz nieba w Obserwatorium Astronomicznym. Po zakończeniu seansu w Planetarium zachęcamy Państwa do rozmowy z prowadzącym, wymiany opinii, uwag i zadawania pytań. Mamy nadzieję, że kameralna atmosfera sali projekcyjnej ułatwi Państwu bezpośredni kontakt z prowadzącym pokaz astronomem.  

 

Poznajemy obszar Kosmosu będący pod grawitacyjnym wpływem Słońca, przeciętnej gwiazdy stabilnie święcącej żółtym blaskiem od niemal 5 mld lat.

Poznajemy planety, najważniejsze obok Słońca, obiekty Układu Słonecznego: grupę skalnych, gazowych i lodowych światów poruszających się po eliptycznych orbitach dookoła naszej gwiazdy. Oglądamy także z bliska księżyce planet i inne drobne ciała Układu Słonecznego. Następnie odlatujemy poza nasze najbliższe sąsiedztwo, odkrywając jak daleko sięgają granice oddziaływań naszego Słońca, a w dalszej kolejności by spojrzeć na majestetyczny taniec innych gwiazd, powolny obrót Drogi Mlecznej oraz na nieskonczoność Wszechświata.

Newsletter

zapisz się do newslettera