Strona główna

Leminescencje czyli zamknięcie roku Stanisława Lema

Leminescencje czyli zamknięcie roku Stanisława Lema

W 2021 roku przypada setna rocznica urodzin Stanisława Lema, jednego z najpoczytniejszych polskich pisarzy science-fiction, którego twórczość zaliczana jest do kanonu światowej literatury. Sejm RP zdecydował, że należy uczcić ten fakt i ustanowił obecny rok – Rokiem Lema.

Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne postanowiło aktywnie włączyć się w oficjalne obchody Roku Lema i wraz z Teatrem Nowym w Olsztynie oraz Planetą 11 zaplanowaliśmy wyjątkowe wydarzenie w dniach 4-5 grudnia br. tj. „LEMinescencje czyli zamknięcie roku Stanisława Lema”. Zaplanowany program wydarzeń obejmuje m.in. spotkania z lemologami, prezentację filmu o Stanisławie Lemie, koncert muzyki elektronicznej, quiz oraz emisję filmu Solaris, warsztaty robotyczne dla dzieci oraz finał konkursu literackiego „Czy leci z nami Lem?” ogłoszonego przez Teatr Nowy w Olsztynie.

Zatem moc atrakcji przed nami!!!

Bilety na: koncert, warsztaty oraz muzykę po 10 zł.

Na resztę wydarzeń wstęp wolny, obowiązuje limit miejsc.

Rezerwacja biletów na warsztaty możliwa tylko telefonicznie pod numerem: (89) 650-04-20.

OPiOA zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy bez wcześniejszego uprzedzenia oraz zmiany terminu imprezy i jej programu.

Partner Strategiczny wydarzenia:

@MPEC - Dobra Energia

➡ Wydarzenie jest częścią projektu „SPINaj naukę”, inicjatywy Stowarzyszenia Społeczeństwo i Nauka (SPIN), które współtworzy Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne.

➡ Projekt jest dofinansowany z Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

 

Newsletter

zapisz się do newslettera