Strona główna

Koncert zespołu Folk banda | W astrosferze Sztuki - Lato Artystyczne w Ogrodzie Kopernika

Koncert zespołu Folk banda | W astrosferze Sztuki - Lato Artystyczne w Ogrodzie Kopernika

Folk Banda! Zobaczycie i usłyszycie ją 21 czerwca w inauguracji cyklu imprez letnich organizowanych w “Astrosferze sztuki”, ulokowanej w Ogrodzie Kopernika przy Obserwatorium Astronomicznym, ul. Żołnierska 13 w Olsztynie. Początek koncertu godzina 20:00.
Grupa zawiązała się we wrześniu 2022 roku w Pałacu Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie.  Zespół miał na celu tchnąć nowe życie w stare pieśni ludowe. Grupa młodych instrumentalistek i wokalistek, pod opieką dwóch utalentowanych artystek, Natalii Ciukszo-Wodzickiej i Anety Jastrzębskiej, postanowiła pokazać, że tradycyjna muzyka może brzmieć nowocześnie i atrakcyjnie. I robią to z wdziękiem, ale też zamaszyście, z fantazją, kolorowe spódnice, wianki i trampki! Stara muzyka w nowym duchu. Dziewczyny są tegorocznymi kandydatkami do corocznej nagrody Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka Talent Roku.

Prowadzenie wieczoru: Elżbieta Mierzyńska

W dniu wydarzenia,  w dodatkowych godzinach 18:00 i 19:00, będzie możliwość zwiedzania pracowni w Obserwatorium Astronomicznym wraz z wejściem na taras widokowy z którego można podziwiać panoramę miasta. A jeśli wystarczy sił, zapraszamy na nocne pokazy nieba. Wejścia o 22:30 i 23:30. Pokazy odbywają się pod warunkiem bezchmurnej pogody. Uwaga! Ilość miejsc na nocne pokazy ograniczona i obowiązuje rezerwacja miejsc.

Bilety: Zwiedzanie pracowni - 25zł normalny / 20zł ulgowy, Nocne pokazy nieba - 25zł normalny / 20zł ulgowy, Ogród Kopernika - wstęp wolny.
 

Organizator cyklu imprez w „Astrosferze sztuki”: Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne.

Kolejne koncerty: 5 lipca, 19 lipca, 2 sierpnia, 23 sierpnia. Muzyka, formy teatralne, wernisaże.

Wydarzenia współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

 

Zdjęcia: Pałac Młodzieży w Olsztynie

Newsletter

zapisz się do newslettera