Strona główna

Konkursy i Turnieje

Konkurs plastyczny dla przedszkolaków

Co roku w okresie wiosennym Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne  organizuje konkurs plastyczny skierowany do olsztyńskich przedszkolaków, ich rodziców oraz wychowawców. Tematyka konkursu związana jest oczywiście z astronomią . W roku 2019 temat brzmiał „Druga strona Księżyca”.  Wykorzystując dostępną wiedzę oraz swoją wyobraźnię dzieci tworzyły własny obraz niewidocznej strony Księżyca. Spośród wszystkich otrzymanych prac przyznano I, II i III miejsce w każdej kategorii. Uroczystość ogłoszenia wyników oraz wręczenia nagród odbywa się po kopułą Olsztyńskiego Planetarium.

 

Wojewódzki Turniej Astronomiczny

Co roku Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne organizuje Wojewódzki Turniej Astronomiczny. Jest to turniej jednodniowy, w którym biorą udział trzyosobowe drużyny uczniowskie z szkół średnich z całego województwa Warmińsko Mazurskiego. Składa się on z dwóch etapów: eliminacji, w trakcie których uczestnicy rozwiązują test jednokrotnego wyboru oraz finał, do którego kwalifikują się trzy najlepsze drużyny, odbywający się na zasadzie quizu. Turniej ten zazwyczaj odbywa się wiosną – na przełomie marca/kwietnia. Zwycięzcy nagradzani są nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez OPiOA oraz sponsorów.


Poniżej znajduje się aktualny oraz archiwalne regulaminy:
linki

 

Wojewódzki Młodzieżowy konkurs Astronomiczny - WMSA

Wojewódzki Konkurs na referat z zakresu astronomii i astronautyki oraz Wojewódzkie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczno-Astronautyczne

Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne organizuje co roku konkurs na referat z dziedziny astronomii i astronautyki. W jego ramach uczniowie szkół średnich (dodatkowo uczniów ostatniej klasy gimnazjum oraz ostatniej klasy szkoły podstawowej) przygotowują referaty spośród których wybierane są najlepsze do prezentacji w trakcie Wojewódzkiego Młodzieżowego Seminarium Astronomiczno-Astronautyczne. W trakcie jego trwania jury złożone z pracowników merytorycznych OPiOA oraz zaproszonych gości wyłania najlepsze prace, które są nagradzane nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez OPiOA oraz sponsorów.

Ponadto WMSA pełni rolę eliminacji do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego, które odbywa się w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Grudziądzu – więcej na temat OMSA znajduje się pod następujacym linkiem 

Poniżej znajduje się aktualny oraz archiwalne regulaminy WMSA:
Regulamin

Newsletter

zapisz się do newslettera