Strona główna

Konkursy i Turnieje

WOJEWÓDZKI TURNIEJ ASTRONOMICZNY

 

UWAGA! ZE WZGLĘDU NA MAŁĄ LICZBĘ ZGŁOSZEŃ, TURNIEJ ZOSTAŁ PRZENIESIONY NA JESIEŃ 2024R. SZCZEGÓŁY PODAMY WKRÓTCE.

 

 

Co roku Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne organizuje Wojewódzki Turniej Astronomiczny. Jest to turniej jednodniowy, w którym biorą udział trzyosobowe drużyny uczniowskie z szkół średnich z całego województwa Warmińsko Mazurskiego. Składa się on z dwóch etapów: eliminacji, w trakcie których uczestnicy rozwiązują test jednokrotnego wyboru oraz finał, do którego kwalifikują się trzy najlepsze drużyny, odbywający się na zasadzie quizu. Turniej ten zazwyczaj odbywa się wiosną – na przełomie marca/kwietnia. Zwycięzcy nagradzani są nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez OPiOA oraz sponsorów.

Wszelkich informacji o Turnieju udziela Koordynator Turnieju:
mgr Bogusław Kulesza, Obserwatorium Astronomiczne, ul. Żołnierska 13,  Olsztyn, tel. (89) 650 04 42, email: 

WYNIKI Z 2023 ROKU

ZADANIA Z 2023 ROKU

REGULAMIN - kliknij

Przykładowe zadania  - kliknij

 

KONKURS PLASTYCZNY DLA PRZEDSZKOLAKÓW

 

Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne zaprasza olsztyńskie przedszkola do udziału w konkursie plastycznym pt. „Kosmiczni sąsiedzi”.

Nasza Ziemia jest jedną z ośmiu planet krążących wokół Słońca i jedyną, na której mieszkają istoty żywe. Do tej pory odkryto ponad 5 tysięcy planet krążących wokół innych gwiazd. Może tam rozwinęło się jakieś życie? Czy mieszkańcy innych planet są podobni do nas? Przedstawcie jak Waszym zdaniem mogą wyglądać nasi kosmiczni sąsiedzi zamieszkujący odległe planety. Wykorzystajcie swoją wyobraźnię!

Skan pracy lub jej zdjęcie wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia należy przesłać mailem na adres:
Na prace czekamy do 30 kwietnia 2024 r.
Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się pod kopułą Olsztyńskiego Planetarium w dniu 24.05.2024 r. o godz. 10:15.
Laureaci konkursu dostaną odpowiednio wcześniej mailowe zaproszenie na uroczyste ogłoszenie wyników.

Wszelkich zapytania odnośnie konkursu prosimy kierować na adres mailowy:

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia znajdują się w linkach poniżej:
Regulamin
Karta zgłoszenia

 

 

 

 

WOJEWÓDZKIE MŁODZIEŻOWE SEMINARIUM ASTRONOMICZNE

 

Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne serdecznie zaprasza uczniów szkół średnich oraz ostatniej klasy szkoły podstawowej  do udziału w Wojewódzkim Seminarium Astronomiczno-Astronautycznym (WMSAA). Jest to konkurs posiadające długoletnie tradycje, w ramach którego uczestnicy przygotowują referaty z zakresów astronomii oraz astronautyki. W ramach finału wojewódzkiego, który odbywa się w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym, autorzy najciekawszych prac zaprezentują je publiczności. Spośród nich zostaną wybrani laureaci, którzy zostaną delegowani do udziału w Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomiczno-Astronautycznym (OMSAA) im. profesora Roberta Głębockiego. Patronat merytoryczny nad przebiegiem konkursu i seminarium sprawują: Polskie Towarzystwo Astronomiczne, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii oraz Polska Agencja Kosmiczna.
Poniże znajduje się regulamin tegorocznej edycji WMSAA. Dodatkowych informacji na temat konkursu i seminarium udzielają: Ernest Świerczyński , Maciej Grzemski oraz  Bartosz Bałdyga .

 

REGULAMIN: KLIKNIJ

Newsletter

zapisz się do newslettera