Strona główna

Konkursy i Turnieje

Konkurs plastyczny dla przedszkolaków

 

Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne zaprasza olsztyńskie przedszkolaki do udziału w konkursie plastycznym pt. „Układ Słoneczny Kopernika”.

W tym roku obchodzimy 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Nasz wielki astronom zmienił ówczesne postrzeganie Wszechświata, konstruując układ złożony ze Słońca oraz krążących wokół niego planet. Czy zwróciliście uwagę, że w modelu Kopernika jest tylko 6 planet? Otóż w jego czasach znano tylko: Merkurego, Wenus, Ziemię, Marsa, Jowisza i Saturna. I to właśnie taki układ składających się ze Słońca i 6 krążących wokół niego planet przedstawcie na swojej pracy.

Skan pracy lub jej zdjęcie wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia należy przesłać mailem na adres:
Na prace czekamy do 30 kwietnia 2023 r.
Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się pod kopułą Olsztyńskiego Planetarium w dniu 22.05.2023 r. o godz. 10.15.
Laureaci konkursu dostaną odpowiednio wcześniej mailowe zaproszenie na uroczyste ogłoszenie wyników.

Wszelkich zapytania odnośnie konkursu prosimy kierować na adres mailowy:

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia znajdują się w linkach poniżej:
Regulamin
Karta zgłoszenia

 

 

Wojewódzkie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne

 

 

Wzorem ubiegłych lat Komitet Organizacyjny Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium Astronomiczno-Astronautycznego (OMSA) im. Profesora Roberta Głębockiego zaprasza do przeprowadzenia wojewódzkich konkursów na referat z zakresu astronomii i astronautyki dla uczniów szkół średnich (dodatkowo dopuszczamy uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej jeżeli zaistnieje taka potrzeba). Patronat merytoryczny nad przebiegiem konkursu i seminarium sprawują: Polskie Towarzystwo Astronomiczne, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii oraz Polska Agencja Kosmiczna.

W tym roku, akcja konkursów i seminariów odbędzie się po raz 49, w tym 39 raz w skali ogólnopolskiej. Podobnie jak w latach ubiegłych, organizatorem etapu wojewódzkiego jest Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne.

Zachęcamy zatem, uczniów, nauczycieli i szkoły do uczestnictwa w konkursie, w załączeniu regulamin tegorocznej edycji.

Dodatkowych informacji na temat konkursu i seminarium udziela Ernest Świerczyński oraz  Bartosz Bałdyga .

REGULAMIN 2023: KLIKNIJ

 

Wojewódzki Turniej Astronomiczny

 

Co roku Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne organizuje Wojewódzki Turniej Astronomiczny. Jest to turniej jednodniowy, w którym biorą udział trzyosobowe drużyny uczniowskie z szkół średnich z całego województwa Warmińsko Mazurskiego. Składa się on z dwóch etapów: eliminacji, w trakcie których uczestnicy rozwiązują test jednokrotnego wyboru oraz finał, do którego kwalifikują się trzy najlepsze drużyny, odbywający się na zasadzie quizu. Turniej ten zazwyczaj odbywa się wiosną – na przełomie marca/kwietnia. Zwycięzcy nagradzani są nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez OPiOA oraz sponsorów.

Wszelkich informacji o Turnieju udziela Koordynator Turnieju:
mgr Bogusław Kulesza, Obserwatorium Astronomiczne, ul. Żołnierska 13,  Olsztyn, tel. (89) 650 04 42, email: 

REGULAMIN - kliknij

 

Newsletter

zapisz się do newslettera