Strona główna

Konkursy i Turnieje

Konkurs plastyczny dla przedszkolaków

 

 

Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne zaprasza olsztyńskich przedszkolaków do udziału w konkursie plastycznym pt. „Moja przygoda na Marsie”. W oparciu o dostępną wiedzę i wykorzystując swoją wyobraźnię przedstawcie co mogłoby się wydarzyć w trakcie Waszej wizyty na Marsie. Jak wygląda ta planeta? Co ciekawego zobaczyliście? A może kogoś spotkaliście?

 

Skan pracy lub jej zdjęcie wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia należy przesłać mailem na adres:

 

Na prace czekamy do 6 czerwca 2021 r.
 

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się pod kopułą Olsztyńskiego Planetarium w dniu 18.06.2021r. o godz. 10.15.
Laureaci konkursu dostaną odpowiednio wcześniej mailowe zaproszenie na uroczyste ogłoszenie wyników.
Wszelkich informacji o konkursie udziela p. Joanna Widzińska, email:

Regulamin: KLIKNIJ

Karta zgłoszenia: KLIKNIJ

 

Co roku w okresie wiosennym Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne  organizuje konkurs plastyczny skierowany do olsztyńskich przedszkolaków, ich rodziców oraz wychowawców. Tematyka konkursu związana jest oczywiście z astronomią . W roku 2019 temat brzmiał „Druga strona Księżyca”.  Wykorzystując dostępną wiedzę oraz swoją wyobraźnię dzieci tworzyły własny obraz niewidocznej strony Księżyca. Spośród wszystkich otrzymanych prac przyznano I, II i III miejsce w każdej kategorii. Uroczystość ogłoszenia wyników oraz wręczenia nagród odbywa się po kopułą Olsztyńskiego Planetarium.

 

Wojewódzki Turniej Astronomiczny

Co roku Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne organizuje Wojewódzki Turniej Astronomiczny. Jest to turniej jednodniowy, w którym biorą udział trzyosobowe drużyny uczniowskie z szkół średnich z całego województwa Warmińsko Mazurskiego. Składa się on z dwóch etapów: eliminacji, w trakcie których uczestnicy rozwiązują test jednokrotnego wyboru oraz finał, do którego kwalifikują się trzy najlepsze drużyny, odbywający się na zasadzie quizu. Turniej ten zazwyczaj odbywa się wiosną – na przełomie marca/kwietnia. Zwycięzcy nagradzani są nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez OPiOA oraz sponsorów.


Poniżej znajduje się aktualny oraz archiwalne regulaminy:
linki

 

Wojewódzki Młodzieżowy konkurs Astronomiczny - WMSA

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA REFERAT Z ZAKRESU ASTRONOMII I ASTRONAUTYKI

Jak co roku zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych i ostatnich klas szkół podstawowych do udziału w konkursie na referat z zakresu astronomii i astronautyki oraz Wojewódzkim Seminarium Astronomiczno-Astronautycznym. Będzie to już 47 edycja konkursu, a 37 na poziomie ogólnopolskim. Patronat merytoryczny nad przebiegiem konkursu i seminarium sprawują Polskie Towarzystwo Astronomiczne, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii oraz Polska Agencja Kosmiczna.

Terminy i adresy oraz sposób przeprowadzenia konkursu w związku z sytuacją COVID-19, znajdziecie Państwo w załączonym regulaminie konkursu.

W razie pytań, proszę o kontakt na adres mailowy: lub o kontakt telefoniczny: 602 829 590.

Ponadto WMSA pełni rolę eliminacji do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego, które odbywa się w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Grudziądzu – więcej na temat OMSA znajduje się pod następujacym linkiem 

Poniżej znajduje się aktualny oraz archiwalne regulaminy WMSA:
Regulamin

Newsletter

zapisz się do newslettera