Olsztyńska Akademia Dzieci

AKTUALNOŚCI

 

Inauguracja roku akademickiego oraz pierwsze zajęcia odbędą się 19 października, o godz. 10:00 w Olsztyńskim Planetarium.
Kolejne spotkania odbędą się w następujących terminach:
II spotkanie - 14 grudnia 2019
III spotkanie – 8 luty 2020
IV spotkanie – 4 kwietnia 2020


Karta zgłoszeniowa Olsztyńskiej Akademii Dzieci do pobrania w linku poniżej:
Karta zgłoszeniowa OAD

Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
Wszelkie pytania odnośnie Olsztyńskiej Akademii Dzieci proszę kierować na adres: akademiadzieci@planetarium.olsztyn.pl

Nasze działania na bieżąco są opisywane i ilustrowane zdjęciami na facebooku Olsztyńskiej Akademii Dzieci. Zapraszamy do odwiedzania:
https://www.facebook.com/olsztynskaakademiadzieci/

Poniżej zamieszczamy wskazówki jak przygotować prezentację, dla studentów, którzy chcą wygłosić wykład na spotkaniu OAD: 
Jak przygotować prezentację

Regulamin Olsztyńskiej Akademii Dzieci znajduje się w linku poniżej:
Regulamin OAD


Olsztyńska Akademia Dzieci

Olsztyńska Akademia Dzieci jest filią Polskiej Akademii Dzieci (PAD) – pierwszego na skalę międzynarodową bezpłatnego uniwersytetu prowadzonego przez dzieci dla dzieci. Młodzi „naukowcy” w wieku od 6 do 12 lat przeprowadzają wykłady i przedstawiają własne badania naukowe dla słuchaczy w tym samym wieku. Pomysłodawcą i założycielem stowarzyszenia jest dr Agata Hofman, pracownik naukowy Uniwersytetu Gdańskiego.
Strona internetowa Polskiej Akademii Dzieci: academyofkidspoland.wix.com/polskaakademiadzieci/

Organizatorem Olsztyńskiej filii PAD-u o nazwie Olsztyńska Akademia Dzieci (OAD) jest Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. Jej siedzibą jest siedziba Planetarium. Do organizacji OAD dołączyła również Polska Akademia Nauk, udostępniając również swoje sale wykładowe, wiedzę i doświadczenie naukowców. W pracach Akademii pomagają nam również życzliwi wolontariusze. Uroczyste otwarcie Olsztyńskiej Akademii Dzieci i pierwsze wykłady miały miejsce 5 października 2013r. w Olsztyńskim Planetarium.