Konkurs plastyczny

 


Z naszej planety widzimy zawsze tę samą stronę Księżyca. Druga jego część jest z Ziemi niewidoczna. Dopiero zdjęcia zrobione przez sondy kosmiczne pozwoliły nam zajrzeć na drugą stronę naszego naturalnego satelity. Jak ona wygląda? Czy jest podobna do tej, którą widzimy na naszym niebie? Czy są tam „morza księżycowe” i kratery?

Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne zaprasza dzieci przedszkolne do udziału w konkursie plastycznym pt. „Druga strona Księżyca”. Jak waszym zdaniem wygląda druga strona Księżyca? Co się tam może znajdować? Wykorzystując dostępną wiedzę oraz swoja wyobraźnię stwórzcie własny obraz niewidocznej strony Księżyca.


Prace konkursowe wraz z wypełnioną karta zgłoszenia należy dostarczyć do Olsztyńskiego Planetarium do 26 kwietnia 2019r.
Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się pod kopułą Olsztyńskiego Planetarium w dniu 13.05.2019 o godz. 10.00.


Wszelkich informacji o konkursie udziela p. Joanna Widzińska, Obserwatorium Astronomiczne, ul. Żołnierska 13, Olsztyn, tel. 89 650 04 41.

Szczegóły organizacyjne i regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia znajdują się w linkach poniżej:


Regulamin


Karta zgłoszenia