Muzyka pod gwiazdami

Muzyka pod Gwiazdami


Z miłością o miłości (specjalny walentynkowy koncert)
Melomanów i miłośników astronomii po raz kolejny chcielibyśmy zaprosić do Olsztyńskiego Planetarium na kolejny cykl wyjątkowych koncertów „Muzyka pod Gwiazdami”. W sezonie jesienno – zimowym, od października do kwietnia, w wybrane piątki o godz. 18.00 odbywają się koncerty muzyki elektronicznej lub współczesnej, wzbogacone o projekcje wyświetlane na kopule Planetarium. Wspaniałe koncerty to wielka improwizacja wykraczająca poza sferę dźwięków.

W piątek 14 lutego o godz. 18:00 chcielibyśmy zaprosić na kolejną odsłonę cyklu – tym razem spotkanie muzyczne pt. Z miłością o miłości (specjalny walentynkowy koncert).
Dzień świętego Walentego to szczególna data kojarzona ze świętem zakochanych. Naszym planetaryjnym upominkiem w tym dniu będzie muzyka elektroniczna, której głównym motywem jest miłość. Wielu artystów sięga po ten temat i często muzyka kojarzona jest nie tylko wydanymi płytami, ale też z obrazami filmowymi, dla których była ilustracją i tłem, a opowiadających o miłości. Wykonawcy tacy jak Vangelis, Jarre, Vollenweider czy Kitaro to najbardziej znani spośród rzeszy nawiązujących do miłości w brzmieniu, nastroju czy tytule swoich utworów.

Cena biletu – 5zł.

powrót